Jesienne alergie www.onester.pl

Alergia niestety nie kończy się wraz z odejściem lata. Jesienią alergicy również nie mają spokoju, gdyż uczulenie wywołują niektóre rośliny, a także domowe alergeny  m.in. pleśnie i roztocza. Alergicy często w tym okresie obserwują u siebie katar, zapalenie spojówek, kaszel i gorsze samopoczucie. Często objawy alergii mylone są z sezonowym przeziębieniem.

Na szczęście nie jesteśmy bezradni wobec alergii. Dużo w tym zakresie zależy od nas samych. Skuteczna broń w walce z tymi dolegliwościami to bowiem:

Regularne wietrzenie mieszkania, dokładne sprzątanie, nie podlewanie kwiatów doniczkowych zbyt obficie i dbanie o to aby wentylacja była sprawna.

Trzeba uważać również na  grzyby pleśniowe na zewnątrz. Chociaż jesienne spacery są ważne dla odporności i kondycji organizmu, dla alergików mogą się skończyć nasileniem przykrych objawów.

Wraz z nadejściem sezonu grzewczego alergicy mogą dostrzec nasilenie objawów uczulenia. Winne są obecne w domach roztocza, które bytują w zakurzonych kanapach, materacach, wykładzinach, dywanach. Ciepłe i suche powietrze w mieszkaniach stwarza dobre warunki do szybkiego namnażania się tych pajęczaków. Powinniśmy zatem zadbać o profesjonalne czyszczenie dywanów, wykładzin i tapicerki meblowej.  Dzięki temu pozbędziemy się aż 98% alergenów!

 

Narożniki z tkaniny CARABU - www.onester.pl

Charakterystyka tkaniny:
- przyjemna w dotyku
- przepuszczająca powietrze
- przyjazna dla środowiska
- odporna na mechacenie (pilling)

Czyszczenie :

„(…)Tkanina wymaga okresowych zabiegów konserwacyjnych takich jak: delikatne odkurzanie miękką końcówką, regularne usuwanie plam i zanieczyszczeń zgodne z poniższymi zaleceniami, a także okresowo przeprowadzane, gruntowne czyszczenie mebla przez wyspecjalizowaną firmę.  Należyta konserwacja tkaniny jest jednym z warunków gwarancji, a jej brak jest podstawą do odrzucenia ewentualnych roszczeń reklamacyjnych (…)”
Przed przystąpieniem do czyszczenia, tkaninę należy odkurzyć. Czyścić przy użyciu wyłącznie naturalnych detergentów. Nie wyżymać, nie wykręcać, nie wirować. Nie używać wybielaczy.  W przypadku trudniejszych plam oprócz wody można zastosować naturalny detergent. Naturalnym efektem naciągania się tkaniny podczas użytkowania jest powstanie mniejszych lub większych fałd, co nie stanowi wady materiału.
źródło:  www.wajnert.pl/files_pl/file_7916/Karta%20tkaniny_%20CARABU.pdf

WIOSENNE PORZĄDKI W SZCZECINIE!!! www.onester.pl

Święta Wielkanocne już za miesiąc, najwyższy czas na wiosenne porządki.

Najlepiej zacząć od przygotowania listy zadań oraz wyznaczenia odpowiedniego dnia do sprzątania. Nie da sie ukryć, że nie wszyscy przepadają za robieniem porządków, ale warto pamiętać, że w uporządkowanej przestrzeni żyje się i pracuje przyjemnie i komfortowo.

 

WSZYSTKIE POMIESZCZENIA:

- zetrzeć kurze

- umyc okna

- wyprać firany

- umyc podłogi i listwy przypodłogowe

- odkurzyc za meblami

- wyczyścić kaloryfery, kontakty, kratki wentylacyjne

- wyprać dywany i wykładziny

- wyczyścić meble tapicerowane

 

KUCHNIA:

- posprzatać lodówkę

- uporzadkować szafki

- wyczyścić piekarnik

- wyczyścić okap

 

ŁAZIENKA:

- uporządkować szafki

- odkamienić zlew

- wyczyścić płytki i fugi

- wyczyścić szyby i lustra

- uporządkować przestrzeń na kosmetyki

- wyczyścić pralkę

- wyczyścić armature łazienkową

 

SYPIALNIA:

- uporządkować szafkę nocną

- wyprać materac

 


tel.575-084-490
www.onester.pl
onester@onester.pl

Pranie narożnika Szczecin. www.onester.pl

Narożniki, kanapy, sofy to najbardziej oblegane miejsce w każdym domu. Spędzamy tam dużo czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niestety to miejsce komfortu w salonie przyciąga dużo plam, okruchów, sierści naszych pupili oraz różnego rodzaju zarazków i alergenów . Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie tapicerki meblowej.  Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ekologiczne czyszczenie parowe, jest to metoda skuteczna i bezpieczna dla ludzi oraz zwierząt, ponieważ nie zawiera tradycyjnych detergentów wypełnionych niebezpiecznymi chemikaliami, które mogą powodować alergie, ból głowy drażnić nasze oczy i nos.

Pamiętajmy, że regularne czyszczenie mebli wydłuży ich żywotność, a także sprawi, że będą wyglądać estetycznie.


czyszczenienaroznikaszczecinwwwonesterpljpg

czyszczenienaroznikowszczecinwwwonesterpljpg

pranienaroznikowszczecinwwwonesterpljpg
Czy można wyleczyć Hashimoto i inne choroby autoimmunologiczne? www.onester.pl

Samej choroby niestety nie da się cofnąć, wyleczyć. Jednak odpowiednim stylem życia, dietą można zahamować proces autoimmunologiczny i nie mieć przykrych objawów, które mogą towarzyszyć chorobie.

Oto kilka wskazówek:

1. Popraw zdolność organizmu do oczyszczania się z toksyn

Pomocna jest regularna detoksykacja organizm, która pozwala ograniczyć stany zapalne. Jednym ze sposobów jest minimalizowanie ekspozycji na substancje chemiczne i metale ciężkie obecne w środowisku. Pomocne może być w tym przypadku stosowanie naturalnych preparatów do sprzątania mieszkania np. Soda, ocet.
Natomiast do czyszczenia dywanów, wykładzin, mebli tapicerowanych można stosować maszyny parowe.
(Badania naukowe Uniwersytetu w Bonn potwierdziły skuteczność czyszczenia parowego w usuwaniu bakterii najczęściej spotykanych w domu, czyli gronkowca złocistego i kałowych bakterii paciorkowca jelitowego. Skuteczność parownicy oceniono w tym badaniu na 99,99%. Jest to więc rozwiązanie, które eliminuje dwa zagrożenia dla zdrowia , po pierwsze bakterie, po drugie środki czyszczące mogące wywoływać alergię.)

2. Spożywaj produkty wspomagające pracę jelit

chude mięso, ryby morskie i słodkowodne, owoce morza, jaja, warzywa i owoce, warzywa kiszone, zboża bezglutenowe, oleje roślinne: lniany, rzepakowy, olej kokosowy, siemię lniane, mleko kokosowe, migdałowe, orzechy, grzyby.

3. Odpowiednia suplementacja

Warto dostarczać organizmowi składników, na których brak jesteśmy narażeni. Ekspert przytacza tu między innymi przykład selenu. Wykazano jego korzystny wpływ na regulację hormonów tarczycy. Pomocna ma być także witamina D. Ma ona bowiem działanie obronne przeciwko chorobom autoimmunologicznym.

4. Usuń produkty spożywcze, które źle wpływają na układ immunologiczny

Chodzi tu głównie o jedzenie zawierające gluten oraz laktozę.

5. Zredukuj stres

Ucz się zarządzać stresem i korzystaj z technik relaksacyjnych, ćwicz jogę, medytuj, odpoczywaj, relaksuj się, śmiej się i wysypiaj.

 

 www.onester.pl

tel.575084490