JAK USUNĄĆ ZAPACH KOCIEGO MOCZU Z DYWANU, KANAPY, MATERACA?

Jeśli kot załatwił się na dywanie, wykładzinie lub meblach tapicerowanych, mamy problem. Zapach kociego moczu jest trudny do usunięcia, a zwierzę wraca w to samo miejsce i po raz kolejny tam siusia. Szczególnie kłopotliwe jest to wtedy, gdy zwierzak wybrał sobie na swoją toaletę nasz ulubiony dywan czy kanapę. Choć sytuacja jest trudna, można ją opanować. Skorzystaj z usług czyszczenia parowego (www.onester.pl).   Działanie gorącej pary usuwa nieprzyjemne zapachy i daje wyraźne poczucie świeżości. Ponadto wykonane do tej pory badania udowodniły, iż sucha para stanowi skuteczny środek w usuwaniu odpornych na preparaty chemiczne i dezynfekcyjne:
szczepów bakterii, w tym: salmonelli, listerii, gronkowca i paciorkowca
wirusów
drożdży
grzybów i pleśni
pluskiew

SPOSOBY NA ZDROWY SEN www.onester.pl

Przesypiamy średnio aż 1/3 swojego życia. Oto kilka sposobów na to aby sen był jak najbardziej komfortowy:

 • należy porządnie wywietrzyć sypialnię (najlepiej spać w temperaturze nie przekraczającej 21 stopni Celsjusza),
 • zapewnić sobie ciszę i ciemność w pokoju (żaluzje, rolety, opaski na oczy),
 • zakupić porządny materac, o takich parametrach, wielkości oraz twardości, które nam najbardziej odpowiadają. Następnie właściwie go użytkować i dbać o jego czystość,

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele bakterii, roztoczy i innych szkodliwych drobnoustrojów znajduje się w naszym materacu, a to dlatego, że jest to niewidoczne dla naszych oczu. Należy pamiętać, że spanie na czystym materacu zapewnia nam dobre samopoczucie i lepszą jakość snu. Dlatego bardzo ważne jest regularne czyszczenie materacy!!!

Czyszczenie metodą parową jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się plam, bakterii, roztoczy i wszelkiego rodzaju alergentów. Nasze profesjonalne urządzenia wytwarzają gorącą parę wodną pod wysokim ciśnieniem, która penetruje brud aż do dna powierzchni, na której on zalega, doprowadzając do jego oderwania. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko usunąć brud z najmniejszych zagłębień bez użycia środków chemicznych.

Czyszczenie parą to metoda ekologiczna, którą można bezpiecznie wykorzystywać w otoczeniu osób chorych, wrażliwych i małych dzieci.

Ponadto taki rodzaj czyszczenia nie przemacza materiału, materac jest od razu gotowy do użytku. Nie polecamy czyszczenia materacy z zastosowaniem dużej ilości wody ponieważ,  konsekwencją przemoczenia materaca w trakcie prania jest często rozwój grzybów i pleśni w jego wnętrzu. Taki materac praktycznie nadaje się wyłącznie do wyrzucenia.
materac3jpgmaterac2jpg
Czysty i bezpieczny dom www.onester.pl

mktg-re_1jpg

Jedną z wielu, a  może nawet największą zaletą stosowania suchej pary pod odpowiednim ciśnieniem jest wpływ wysokiej temperatury na bakterie, roztocza, grzyby, pleśnie i inne drobne organizmy.
Wysoka temperatura bez potrzeby stosowania drogich, specjalistycznych preparatów chemicznych, w sposób wysoce skuteczny i ekonomiczny niszczy i zabija wszelkiego rodzaju drobne organizmy.
Temperatura w kotle parownicy sięga 180 st. C., a pluskwy i wszelkiego rodzaju roztocza giną już przy 60 stopniach.
Sucha para podana pod wysokim ciśnieniem jest w stanie dotrzeć w najgłębsze zakamarki, czy to mebli drewnianych, czy tapicerowanych, które najczęściej są ich siedliskiem.
Czyszczone powierzchnie lśnią czystością i są bezpieczne; dzieci mogą bez obaw dotykać blatów czy sanitariatów, albo bawić się na podłodze w kuchni. Czyszczenie parą to doskonałe rozwiązanie także dla alergików: para wiąże kurz, a proces sprzątania już zawsze może odbywać się bez chemicznych środków czyszczących.  

Udokumentowane badania kliniczne potwierdzają skuteczność stosowania suchej pary. - Raport: CITY OF TORONTO ONTARIO, PUBLIC HEALTH DEPARTMENT

Ekologiczne i bezpieczne sprzątanie www.onester.pl

Czyszczenie parą jest skuteczne, bezpieczne i ekologiczne. Wytwarzana przez profesjonalne urządzenia para doskonale radzi sobie nawet z najbardziej opornym brudem np. z przypalonym tłuszczem czy osadem kamiennym. Podczas czyszczenia parą nieprzyjemne zapachy są neutralizowane, a na czyszczonych powierzchniach nie pozostają smugi i zacieki. Dobierając odpowiednie końcówki z zestawu akcesoriów możemy przy pomocy parownicy wyczyścić niemal wszystkie powierzchnie w łazience oraz kuchni, a nawet meble w salonie. 

GŁÓWNE ZALETY CZYSZCZENIA PAROWEGO:

 • Dezynfekuje - para o temperaturze powyżej 120oC niszczy i eliminuje mikroorganizmy (w tym roztocza), nawet te zagnieżdżone w trudno dostępnych miejscach.
 • Wdziera się w brud - ciepło rozpuszcza osady, oleje i tłuszcze, czyniąc je łatwymi do usunięcia z czyszczonych powierzchni.
 • Eliminuje zapachy - para posiada właściwości neutralizujące zapachy, co polepsza komfort pracy w wyczyszczonym tą metodą pomieszczeniu.
 • Przyjazna urządzeniom elektrycznym - Para o wilgotności ok. 5% może być używana do czyszczenia urządzeń elektrycznych oraz czujników i osprzętu elektronicznego, bez obawy spowodowania spięć i ich zniszczenia.
 • Oszczędza wodę - redukuje do 95% zużycia wody - jest ekologiczna! Ilość wody, którą w ciągu 1 godziny zużywa myjka ciśnieniowa wystarcza na 20 godzin pracy naszego urządzenia.
 • Minimalizuje odpady - Minimalna ilość wody użyta do czyszczenia umożliwia zastosowanie tej technologii w miejscach i pomieszczeniach, gdzie nie ma instalacji odprowadzających ścieki.
 • Oszczędza czas - Niska wilgotność w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje, że czyszczone urządzenia mogą być szybko uruchamiane. Dzięki temu redukuje się czas przestojów.
 • Nie zmienia wilgotności - Nie powoduje zwiększenia wilgotności, co jest istotne w miejscach, gdzie ewentualna kondensacja pary mogłaby spowodować problemy jakościowe.
 • Nie rozpyla brudu - Minimalny rozprysk zanieczyszczeń i wilgoci w porównaniu z czyszczeniem wodą lub powietrzem oznacza mniej kłopotów ze sprzątaniem po właściwym czyszczeniu.
 • Nie narusza struktury powierzchni - Ciśnienie pary nie powoduje zniszczenia powierzchni, czujników, silników, zerwania plomb czy rozszczelnienia elementów.
 • Nie potrzebuje chemii - Czyszczenie parą nie wymaga środków chemicznych, więc nie powoduje uczuleń i alergii. Nie pozostawia po sobie resztek preparatów na czyszczonych powierzchniach.