Czy można wyleczyć Hashimoto i inne choroby autoimmunologiczne? www.onester.pl

Samej choroby niestety nie da się cofnąć, wyleczyć. Jednak odpowiednim stylem życia, dietą można zahamować proces autoimmunologiczny i nie mieć przykrych objawów, które mogą towarzyszyć chorobie.

Oto kilka wskazówek:

1. Popraw zdolność organizmu do oczyszczania się z toksyn

Pomocna jest regularna detoksykacja organizm, która pozwala ograniczyć stany zapalne. Jednym ze sposobów jest minimalizowanie ekspozycji na substancje chemiczne i metale ciężkie obecne w środowisku. Pomocne może być w tym przypadku stosowanie naturalnych preparatów do sprzątania mieszkania np. Soda, ocet.
Natomiast do czyszczenia dywanów, wykładzin, mebli tapicerowanych można stosować maszyny parowe.
(Badania naukowe Uniwersytetu w Bonn potwierdziły skuteczność czyszczenia parowego w usuwaniu bakterii najczęściej spotykanych w domu, czyli gronkowca złocistego i kałowych bakterii paciorkowca jelitowego. Skuteczność parownicy oceniono w tym badaniu na 99,99%. Jest to więc rozwiązanie, które eliminuje dwa zagrożenia dla zdrowia , po pierwsze bakterie, po drugie środki czyszczące mogące wywoływać alergię.)

2. Spożywaj produkty wspomagające pracę jelit

chude mięso, ryby morskie i słodkowodne, owoce morza, jaja, warzywa i owoce, warzywa kiszone, zboża bezglutenowe, oleje roślinne: lniany, rzepakowy, olej kokosowy, siemię lniane, mleko kokosowe, migdałowe, orzechy, grzyby.

3. Odpowiednia suplementacja

Warto dostarczać organizmowi składników, na których brak jesteśmy narażeni. Ekspert przytacza tu między innymi przykład selenu. Wykazano jego korzystny wpływ na regulację hormonów tarczycy. Pomocna ma być także witamina D. Ma ona bowiem działanie obronne przeciwko chorobom autoimmunologicznym.

4. Usuń produkty spożywcze, które źle wpływają na układ immunologiczny

Chodzi tu głównie o jedzenie zawierające gluten oraz laktozę.

5. Zredukuj stres

Ucz się zarządzać stresem i korzystaj z technik relaksacyjnych, ćwicz jogę, medytuj, odpoczywaj, relaksuj się, śmiej się i wysypiaj.

 

 www.onester.pl

tel.575084490