CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ - CZY WARTO ZATRUDNIĆ SPECJALISTÓW?

Pranie tapicerki meblowej warto wykonać przynajmniej 3 razy w roku, wpływa to na jej żywotność i wygląd. Czyszczenie tapicerki meblowej najrozsądniej jest zlecić profesjonalnej firmie, ponieważ domowe sposoby nie są w stanie usunąć wszystkich zabrudzeń. Ten tekst jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli zastanawiasz się jak znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się praniem tapicerki meblowej. W Szczecinie jest kilka firm oferujących tą usługę, ale jak znaleźć odpowiednią dla naszych potrzeb?


NA CZYM POLEGA CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWE?

  • Rozpoznanie rodzaju materiału - w celu dobrania odpowiedniej technologii czyszczenie i detergentu.
  • Odkurzanie tapicerki - przed przystąpieniem do prania należy dokładnie odkurzyć meble, aby nie wetrzeć głębiej niewidocznego dla oka kurzu.
  • Nakładanie odpowiedniego detergentu -  najpierw próba materiału na niewidocznym fragmencie tapicerki, następnie rozprowadzenie środka na całej powierzchni, w celu rozpuszczenia zabrudzeń.
  • Czyszczenie parowe – polega na wtarciu ekologicznego detergentu  w czyszczony materiał. Pranie właściwe za pomocą profesjonalnego urządzenia.
  • Odplamianie – wywabianie uporczywych plam za pomocą odplamiacza.
  • Suszenie – odsysanie odkurzaczem wilgoci pozostałej po czyszczeniu mebli, dzięki temu skraca się czas schnięcia materiału.
  • Zastosowanie neutralizatora zapachów - działa nie tylko na wierzchu ale też głęboko pod spryskaną powierzchnią.

 

Symbole używane przez producentów mebli tapicerowanych na etykietach: 

W –  do praniaa mebla można użyć wody.

WS – można użyć detergentu do czyszczenia na sucho lub łagodnego detergentu i odkurzacza parowego.

X – należy czyścić bez użycia wody.

S – do czyszczenia mebla można wykorzystać detergent do czyszczenia na sucho.

 

JAK ZNALEŹĆ PROFESJONALNĄ FIRMĘ CZYSZCZĄCĄ W SZCZECINIE?

Według danych zebranych przez Marketing Profs, 85% klientów podejmuje decyzje o wyborze firmy usługowej po przeczytaniu recenzji na Internecie. Przekłada się to również na zaufanie, 63% konsumentów chętniej skorzysta z usług firmy, która wyświetla oceny bądź opinie na swojej stronie niż takiej, która tego typu dane ukrywa.

Jeśli zastanawiasz się nad zatrudnieniem specjalistów do czyszczenia mebli, dywanów czy wykładzin. Skontaktuj się z Nami! tel.575084490. Przekonamy Cię o naszych możliwościach. Od wielu lat skutecznie czyścimy tapicerkę meblową na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

ILE KOSZTUJE CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ W SZCZECINIE?

Ceny takich usług kształtują się bardzo różnie, w zależności od renomy firmy, miasta a także od rodzaju mebli i ich stopnia zabrudzenia. Średni koszt prania tapicerki meblowej w Szczecinie kształtuje się w granicach 100-300 zł.

Kanapy i narożniki to chyba najbardziej eksploatowane meble w domu. Są też naszą wizytówką, bo zazwyczaj tam spędzamy miłe chwile z rodziną i z przyjaciółmi. Dlatego zalecamy aby pranie tapicerki meblowej, wykonywać regularnie. Pomimo, że czasami brud nie jest dostrzegalny na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości zbiera się tam kurz, roztocza, alergeny, a nawet resztki jedzenia.

czyszczenie-naroznika-szczecin-1jpg