Czyszczenie tapicerki Szczecin. www.onester.pl

„Sucha para” to para nie zawierająca cząsteczek cieczy rozgrzana do temperatury ok. 175 °C. Wilgotność suchej pary waha się między 4 a 6% i jest zdecydowanie gęstsza od powietrza.

Sprzątanie przy pomocy gorącej pary jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia bez konieczności stosowania detergentów. Sucha para błyskawicznie dociera w głąb zakamarków czyszczonych powierzchni. Co najważniejsze, nie tylko czyści zewnętrzne zabrudzenia, ale również zabija wszystkie żywe organizmy, takie jak roztocza, bakterie czy grzyby. Likwiduje je tak na zewnątrz, jak i wewnątrz czyszczonych powierzchni.

Brak konieczności stosowania chemicznych środków czystości i nieznaczne zużycie wody to pewny sposób na duże oszczędności.

Uwaga!

Nie każde urządzenie wytwarza parę o takich właściwościach. Istnieje wiele rodzajów urządzeń parowych na rynku. Jednak pożądane efekty osiąga się jedynie wtedy, gdy stosuje się urządzenia wytwarzające parę o profesjonalnej wydajności. Im gorsza wydajność urządzenia, tym gorszy skutek jego stosowania.

Nasze urządzenie generuje parę o następujących właściwościach:

  • Objętość swobodna: 0,215 m3/kg,
  • Gęstość: 4,655 kg/m3,
  • Entalpia swobodna: 2772,13 kJ/kg,
  • Powyższe optymalne wartości to efekt naszych doświadczeń, zebranych przez 20 lat produkcji i rozwoju urządzeń do czyszczenia parą.